דבר המנהל

מנהל בי"ס

 

"מעשה ישן ועתיק, מספר אודות חכם אחד אשר כל שאלה שנשאל,  ידע לענות עליה תשובה. היה אדם אחד שלא האמין שאכן אותו החכם יודע הוא הכול, רצה להגיע אליו ולהכשיל אותו. החליט אותו אדם ספקן כי יגיע אליו עם  פרפר ביד וישאל אותו, את אותו חכם האם הפרפר חי או מת. אם יאמר שחי יהרוג אותו ואם יאמר שמת יפתח את היד והפרפר יעוף לחופשי. כך גמר בליבו והלך לאותו החכם. כאשר הגיע לחכם עם הפרפר ביד שאל אותו, האם הפרפר חי או מת, חשב החכם ואמר לו החכם – בידך הדבר! גורלו של הפרפר תלוי בך ובבחירה שלך תרצה יחיה, תחליט אחרת ימות."

 

הדרך בה פועל בית ספרנו היא דרך של בידנו הדבר- להצליח, להיות אנשים טובים, תלמידים טובים, אזרחים טובים. למען ה' וארצו. האחריות על הקהילה שלנו בכלל המעגלים היא בידיים שלנו. אנו באמי"ת טכנולוגי באשקלון בוחרים לקחת אחריות וקוראים לתלמידנו לומר בקול גדול – בידנו הדבר.

 

זו השנה השניה בה בית החינוך זוכה להיות מהנחשונים של פדגוגיה חדשנית המותאמת לצרכי ה-21. השקענו בקיץ הזה ובזה שלפניו בבניית מרחבי למידה חדשניים ויחודיים. ויחד עם רשת אמי"ת אנו פועלים להתאים את בית הספר להיות רלוונטי יותר, משמעותי יותר, מכין יותר לחיים. כמובן שזוהי הקומה השניה אותה אנו מבססים על בניית הקומה הראשונה, הבנויה על מוגנות התלמידים, התאמת "חליפה אישית" לכל תלמיד ותלמיד בבחינת "חֲנֹךְ לַנַּעַר עַל פִּי דַרְכּוֹ"

 

בהזדמנות זו אני מבקש להודות מקרב לב לצוות בית החינוך. הצוות המיוחד, המסור, האוהב, המקצועי, המאמין ביותר בכל בתי הספר. הצוות עומל רבות במהלך השנה כולה על מנת ששהיית התלמידים בבית הספר תהיה טובה ביותר ומשמעותית עבורם. זכו תלמידנו ב"ה בדמויות חינוכיות שזכות לפגוש כל בוקר המאמינים בשליחות החינוך ורוצים תמיד בטובת התלמידים.

 

 

אני גאה להוביל את בית הספר הזה למקומות אליו אנו זוכים יחד בכוחות משותפים להגיע.

כי כשעובדים יחד מגיעים רחוק.

 

שלכם,

 

יצחק אברג'ל,

מנהל בית החינוך.